Marszałkowski Budżet Marszałkowski

Klub LKS „Technik” Głubczyce w roku 2026 jest realizatorem zadania publicznego w ramach 8 edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego pod nazwą ” Szkolimy przyszłych mistrzów „. W ramach realizacji tego zadania do klubu został już zakupiony profesjonalny sprzęt sportowy w postaci lotek piórowych, maszyny do nagrywania lotek, sprzętu do siłowni i koszulek sportowych dla każdego zawodnika klubu. Sprzęt sportowy jest wykorzystany również podczas prowadzonych w ramach zadania zajęć sportowych – treningów badmintona dla dzieci i młodzieży. Zadanie obejmuje również udział naszych zawodników w czterech turniejach krajowych podczas których zawodnicy będą promować Województwo Opolskie i Marszałkowski Budżet Obywatelski na koszulkach sportowych.
Zadanie jest w całości finansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego. 

Yonex Polish Masters U17 oraz Yonex Polish International Festival U11, U13, U15

W Białymstoku odbywał się w dniach 29-31.05.2026 Międzynarodowy Turniej Badmintona Yonex Polish Masters U17 oraz Yonex Polish International Festival U11, U13, U15. Klub LKS Technik Głubczyce reprezentowało 22 zawodników a byli to: Franciszek Michalewski, Kamil Kolano, Łukasz Golas, Julia Barańska, Weronika Golas, Emilia Ksobiech, Hanna Wiercioch, Magdalena Wysoczańska, Oliwia Serafin, Hubert Wiciak, Ignacy Walaszek, Miłosz Oleś, Kordian Krawiec, Wojciech Maleńczak, Ignacy Wiciak, Filip Bieniasz, Piotr Rubczyński, Błażej Oleś, Jakub Krawiec, Olivier Wysoczański, Hubert Kopytko, Ksawery Walaszek.
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze osiągając wysokie wyniki w postaci zdobycia 11- stu medali;

Kategoria U11
Gra pojedyncza chłopców
1 miejsce – Olivier Wysoczański
2 miejsce – Ksawery Walaszek
3 miejsce – Hubert Kopytko
Kategoria U13
Gra pojedyncza chłopców
3 miejsce – Jakub Krawiec
3 miejsce – Ignacy Wiciak
Gra podwójna dziewcząt
3 miejsce – Oliwia Serafin / Adrianna Dernoga UKS Hubal Białystok
Gra podwójna chłopców
1 miejsce – Jakub Krawiec / Adam Paćko Beninca UKS Feniks K- Koźle
3 miejsce – Filip Bieniasz / Ignacy Wiciak
Gra mieszana
1 miejsce – Jakub Krawiec / Oliwia Serafin
Kategoria U15
Gra podwójna chłopców
1 miejsce – Ignacy Walaszek / Maciej Pudelski
Rakiety Olsztyn
3 miejsce – Hubert Wiciak/ Filip Karbowniczek UKS Bliza Władysławowo.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom

Memoriał Julii Wójcik

Memoriał Julii Wójcik pamiętamy więc gramy.

W Kędzierzynie w dniach 22-24.05.2026 r. odbył się Memoriał Julii Wójcik Super Grand Prix Juniorów i Młodzików oraz Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików.
Dobry wynik osiągnęli podopieczni Technika zdobywając w turnieju sześć medali .
Super Grand Prix
Gra podwójna młodziczek młodszych
2 miejsce – Oliwia Serafin / Adrianna Dernoga UKS Hubal Białystok
Gra podwójna młodzików młodszych
3 miejsce – Jakub Krawiec / Adam Paćko Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle
Gra pojedyncza młodzików grupa B
1 miejsce – Piotr Rubczyński
Krajowy Turniej JM i M
Gra pojedyncza juniorów młodszych
1 miejsce – Kamil Kolano
Gra podwójna juniorów młodszych
1 miejsce – Kamil Kolano / Borys Kowalczyk niezrzeszony
Gra pojedyncza młodzików
2 miejsce – Ignacy Walaszek
Gra mieszana młodzików
2 miejsce – Ignacy Walaszek / Julia Barańska
Serdecznie gratulujemy

Międzynarodowy Turniej Juniorów – RSL Lithuanian Junior 2026.

W dniach 22-24 maja w Kownie na Litwie odbył się międzynarodowy turniej Juniorów w badmintonie RSL Lithuanian Junior 2026. Przedstawiciele dwunastu państw Litwy, Łotwy, Hiszpanii, USA, Słowacji, Estonii, Ukrainy, Szwecji. Niemiec, Czech, Danii, oraz Polski rywalizowali o najwyższe laury.
Znakomicie spisał się reprezentant Technika Głubczyce Paweł Kiszczyk, który zdobył dwa medale; złoty w grze mieszanej w parze z Hanną Stacherą z UKS Plesbad Pszczyna oraz brązowy w grze podwójnej w parze z Mikołajem Krystkiem z UKS Orbitek Straszęcin.
Serdecznie gratulujemy

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Komprachcicach w dniu 25.04.2026 r. zawodnicy klubu LKS Technik Głubczyce rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych oraz w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wyłącznie w grach pojedynczych.
Wspaniały wynik osiągnęli nasi Młodzicy, którzy wygrali w klasyfikacji klubowej zdobywając łącznie 27,5 pkt. rywalizując z zawodnikami z 14-stu klubów z województwa śląskiego i opolskiego. Reprezentacja naszych Młodzików wystąpiła w składzie: Julia Barańska, Weronika Golas, Emilia Ksobiech, Hanna Wiercioch, Magdalena Wysoczańska, Hubert Wiciak, Ignacy Walaszek, Kordian Krawiec, Miłosz Oleś, Wojciech Maleńczak, Maciej Zwarycz, Dominik Juchno.
Z mistrzostw przywozimy ostatecznie pięć medali; 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.
W grze pojedynczej młodzików
1 miejsce- Hubert Wiciak
2 miejsce – Ignacy Walaszek
W grze podwójnej młodzików
2 miejsce – Kordian Krawiec/ Ignacy Walaszek
W grze mieszanej młodzików
1 miejsce – Hubert Wiciak/ Klaudia Wrześniewska EM Badminton Siemianowice Śląskie
3 miejsce – Kordian Krawiec / Julia Barańska
W eliminacjach do OOM udział brali juniorzy młodsi: Łukasz Golas, Kamil Kolano, Franciszek Michalewski, Krzysztof Kruk. Łukasz i Kamil zameldowali się w półfinale zdobywając trzecie miejsce .
Serdecznie gratulujemy

Super Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików

W Sulęcinie w dniach 10-12.04.2026 r. do walki na kortach przystąpiło 10-ciu zawodników klubu LKS Technik: Julia Barańska, Weronika Golas, Emilia Ksobiech, Magdalena Wysoczańska, Łukasz Golas, Kamil Kolano, Franciszek Michalewski, Kordian Krawiec, Ignacy Walaszek, Hubert Wiciak. Gra toczyła się w grupach A,B,C. Najwyższej rozstawiani gracze przystępowali do pojedynków w grupach A, natomiast w grupach B i C niżej sklasyfikowani zawodnicy.
W kategorii juniorów młodszych wysokie piąte miejsce zdobyli w grze podwójnej Łukasz Golas i Franciszek Michalewski. W kategorii młodzików brązowe medale zdobyłHubert Wiciak w grze pojedynczej i mieszanej w parze z Klaudią Wrześniewską z klubu EM Badminton Siemianowice Śląskie.
Blisko medalu byli w deblu Kordian Krawiec i Ignacy Walaszek jednak zajęli ostateczne czwarte miejsce. W grupie B drugie miejsce wywalczyły w grze deblowej Julia Barańska i Weronika Golas. W grupie C na drugim stopniu podium w grze pojedynczej stanęła Julia Barańska.
Serdecznie gratulujemy.
 

MALOW Yonex Festiwal Badmintona

W Suwałkach w dniach 13-15.03.2026 r. odbył się turniej badmintona Malow Yonex Festiwal w kategorii żaków młodszych U9, żaków U11, młodzików młodszych U13 i młodzików U15. W turnieju udział wzięło ponad 150 zawodników z całego kraju i zagranicy. Klub LKS Technik Głubczyce reprezentowało 16 zawodników. Młodzi zawodnicy Technika spisali się bardzo dobrze zdobywając 5 medali, w kategorii U11: złoty medal w grze pojedynczej Olivier Wysoczański i srebrny Hubert Kopytko oraz w kategorii U13 złoty medal w grze podwójnej zdobył Jakub Krawiec grając w parze z Adamem Paćko z klubu Beninca UKS Feniks K-Koźle i brązowy medal także w grze podwójnej zdobyła para klubowa Filip Bieniasz i Ignacy Wiciak. Ignacy Wiciak zdobył również w tej kategorii brązowy medal w grze pojedynczej. Udział w turnieju w zakresie transportu i zakwaterowania zawodników był finansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Stypendia sportowe i nagrody Burmistrza Głubczyc

Stypendia i nagrody Burmistrza Głubczyc przyznane dla 20 -stu zawodników LKS Technika Głubczyce. Na sesji Rady Gminy w dniu 11 marca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i stypendiów za wysokie wyniki w sporcie za rok 2025. Stupendia otrzymali: Paweł Kiszczyk, Rafał Mielnik, Piotr Adamów, Jakub Gałązka. Dawid Serafin. Nagrody przyznano dla: Julii Barańskiej, Weroniki Golas, Oliwii Serafin, Oskara Łyczkowskiego, Franciszka Michalewskiego, Łukasza Golas, Kamila Kolano, Huberta Wiciaka, Ignacego Walaszka, Kordiana Krawca, Jakuba Krawca, Macieja Zwarycza, Ignacego Wiciaka, Filipa Bieniasza, Piotra Rubczyńskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy Gminie Głubczyce za docenienie osiągnięć naszych podopiecznych.

Turniej Badmintona Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików.

W Bieruniu w dniach 07-08.03.2026 r. odbył się krajowy turniej badmintona Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików. W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z całego kraju, w tym zawodnicy klubu LKS Technik Głubczyce. Zawodnicy Technika spisali się bardzo dobrze zdobywając 2 brązowe medale. W kategorii młodzików brązowy medal w grze pojedynczej chłopców zdobył Hubert Wiciak, a w kategorii juniorów brązowy medal w grze podwójnej zdobyli Piotr Adamów i Dawid Serafin. Transport zawodników na turniej był finansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Marszałkowski Budżet Obywatelski

Budżet Marszałkowski Województwa Opolskiego
W dniu 25.02.2026r. w Opolu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w obecności Wicemarszałka Zbigniewa Kubańcy została podpisana przez klub LKS „Technik” Głubczyce umowa na realizację zadania publicznego pod tytułem: „Szkolimy Przyszłych Mistrzów” w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Czas na realizację zadania.
1 2 3 38