Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów

W Lubinie w dniach 15-19.02.2017r odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów, które zgromadziły najsłynniejsze gwiazdy europejskiego badmintona tj. Carolina Marin, Victor Axelsen i wiele innych medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. Przy okazji tej wielkiej imprezy odbywał się  Międzynarodowy Turniej do lat17, w których wystąpili nasi reprezentanci klubu: Maciej Matusz, Bartosz Galązka i Szymon Ślepecki. W dniu ćwierćfinałów a więc najciekawszych pojedynków bo stawka toczyła się o medale, wybraliśmy się z najmłodszymi wychowankami klubu do Lubina, aby dopingować naszych reprezentantów i obserwować najlepszych badmintonistów w Europie. Seniorzy naszej reprezentacji gdzie również mieliśmy swoich przedstawicieli: siostry Wojtkowskie Agnieszka i Aneta  zajęli ostatecznie piąte miejsce.Natomiast w kategorii U-17 brązowy medal wywalczyli debliści Maciej Matusz i Bartosz Galązka. Maciej w grze pojedynczej wywalczył piąte miejsce, a Bartek w grze mieszanej zajął także piatą lokatę. Była to dobra lekcja badmintona a zarazem  niezapomniana przygoda dla naszych dzieci, które miały okazję zrobić zdjęcia i zebrać autografy od swoich badmintonowych idoli.